piotrwyszomirski.pl

Zakończenie wspaniałej przygody mistrza polskiej ligi w europejskich pucharach - Fiorentina awansowała do najlepszej czwórki!

Zakończenie wspaniałej przygody mistrza polskiej ligi w europejskich pucharach - Fiorentina awansowała do najlepszej czwórki!

23.06.2023, 10:48

Fani piłki nożnej z Polski przyzwyczaili się do tego, iż kluby PKO Ekstraklasy zazwyczaj szybko kończą przygodę z europejskimi zmaganiami. Dużą niespodzianką z pewnością jest więc to, iż mamy połowę kwietnia, a drużyna poznańskiego Lecha do ostatnich sekund meczu z Fiorentiną ACF walczyła o awans do 1/2 finału europejskich rozgrywek. Mistrz Ekstraklasy w trwającym obecnie sezonie pokazał się niesamowicie i bardzo ciężko temu zaprzeczyć. W społecznościowych mediach futbolowi eksperci z całego kraju dodają dużo dobrych opinii na temat gry Lecha Poznań. Awans do 1/4 finału rozgrywek europejskich to z całą pewnością olbrzymi sukces, jednakże podopieczni szkoleniowca Van Der Brooma mieli ochotę na dużo więcej. I rzeczywistość pokazała, iż dostanie się do najlepszej czwórki Ligi Konferencji Europy był bardzo możliwy.

Lech Poznań przed pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniem nie uchodził za faworyta. Spora ilość piłkarskich ekspertów uważała, iż faworytem jest ekipa ACF Fiorentiny, która wywodzi się z ligi włoskiej. W sympatykach piłki nożnej z Polski tliła się jednak nadzieja, że mistrz polskiej ligi ma możliwość zaskoczyć swoich oponentów. Okazało się w rozrachunku końcowym, iż w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Fiorentina była dla KKS Lecha Poznań zbyt mocna. Na trybunach przy Bułgarskiej gracze z Florencji triumfowali rezultatem 4 do 1 i zdecydowanie zbliżyli się do awansu do czołowej czwórki. W obozach obu zespołów przed meczem rewanżowym wyczuwalny był spokój. Między innymi z tego powodu gra mistrza polskiej ligi we Florencji była ogromnym zaskoczeniem dla fanów gospodarzy. Mistrz Polski 20 minut przed zakończeniem rewanżowego starcia prowadził we Włoszech z faworyzowaną ACF Fiorentiną wynikiem trzy do zera. Ten wynik oznaczał, że piłkarze z Poznania mają szansę na wywalczenie kwalifikacji do półfinału LKE, ponieważ dojdzie do dogrywki. Nieszczęśliwie linia obrony KKS Lecha Poznań w samej końcówce pojedynku popełniła dwa poważne błędy, które zakończyły się trafieniami dla Fiorentiny. To ostatecznie pogrzebało szansę na zakwalifikowanie się dalej oraz rywalizację o triumf w zmaganiach Ligi Konferencji Europy. Jednak warto zaznaczyć to, że poznański Lech zaprezentował się bardzo dobrze w aktualnie trwającym sezonie europejskich rozgrywek. Bez najmniejszych wątpliwości jest to nadzieja na to, że z każdym nadchodzącym sezonem będzie znacznie lepiej.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij